Pogrzeb Tradycyjny

Dom pogrzebowy Liga Gentlemanów specjalizuje się we wszelkiego rodzaju usługach pogrzebowych w Warszawie na terenie Bielan, Bemowa, Białołęki, Woli, Śródmieścia, Pragi, Mokotowa, Ursynowa oraz pozostałych, a także na terenie Mazowsza oraz całej Polski.

01

Formalności

Pierwszym krokiem zawsze jest dopełnienie wszelkich formalności (akt zgonu oraz karta zgonu) oraz podpisanie pełnomocnictw w Domu Pogrzebowym Liga Gentlemanów.


Wszystkich formalności jesteśmy w stanie dopełnić już podczas pierwszej wizyty w biurze lub dowolnie wyznaczonym przez Państwa miejscu. Nasi pracownicy służą pomocą przy wyborze miejsca pochówku oraz ustaleniu wszelkich szczegółów dotyczących pogrzebu.


Następnym krokiem jest wybór trumny. Dysponujemy szeroką ofertą, doskonałej jakości trumien w różnym przedziale cenowym, nowoczesnymi karawanami oraz pozostałymi akcesoriami, które pomogą stworzyć niepowtarzalną oraz pełną szacunku i godności tradycyjną ceremonię. Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów załatwia w imieniu rodziny wszelkie formalności w kościele i na cmentarzu, a także w prosektorium, jeśli osoba zmarła w szpitalu. Do obowiązków rodziny należy uzyskanie zgody z parafii macierzystej zmarłego na pochówek poza parafia (jeśli nie decydujemy się na organizacje mszy w kościele parafialnym) oraz dostarczenie ubrania dla zmarłego lub wybór z szerokiej gamy odzieży pogrzebowej w biurze Domu Pogrzebowego Liga Gentlemanów.

02

Pożegnanie

W dniu pogrzebu rodzina przybywa na pożegnanie z osobą zmarła.


Pożegnanie może odbywać się w kaplicy przy szpitalu gdzie nastąpił zgon bądź w jednej z naszych kaplic przedpogrzebowych zlokalizowanych na terenie dzielnic Bielany Wola Bródno, gdzie w skupieniu i spokoju mogą państwo oddać ostatni hołd bliskiej osobie oraz odmówić modlitwę.


W tym trudnym i bolesnym momencie Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów oferuje dodatkową kosmetykę bądź zabieg balsamacji osoby zmarłej by ostatnia chwila z bliska osoba była jak najmniej bolesna a pamięć o niej jak najlepsza.

03

Ceremonia pogrzebowa

Po pożegnaniu z osobą zmarła udajemy się konduktem bądź przejeżdżamy eleganckimi karawanami do kościoła. Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów zapewnia oprawę muzyczna ceremonii. Podczas uroczystego wprowadzenia trumny i układania wieńców i kwiatów rozbrzmiewają dźwięki nastrojowej muzyki Bacha Schuberta i Mozarta które wprowadzają gromadzących się ludzi w podniosły charakter uroczystości.


Po zakończeniu Mszy świętej pracownicy Domu Pogrzebowego Liga Gentlemanów wynoszą kwiaty i wiązanki oraz podejmują tłumne. Po uformowaniu konduktu udajemy się na cmentarz na miejsce spoczynku.


Nad grobem po egzekwiach następuje złożenie trumny do grobu i jego zamkniecie. Chwili tej mogą towarzyszyć nastrojowe dźwięki skrzypiec lub trąbki, które wypełniają chwile ciszy.


Po zakończonym pogrzebie rodzina i znajomi udają się na konsolacje. Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów służy rada i pomocą w jej zorganizowaniu.

Przykładowe zdjęcia