Pogrzeb z Kremacją

Dom pogrzebowy Liga Gentlemanów specjalizuje się we wszelkiego rodzaju usługach pogrzebowych w Warszawie na terenie Bielan, Bemowa, Białołęki, Woli, Śródmieścia, Pragi, Mokotowa, Ursynowa oraz pozostałych, a także na terenie Mazowsza oraz całej Polski.

01

Formalnosci

Pierwszym wariantem jest Msza świętej z trumną a po niej kremacja. Następnego dnia Urnę odprowadzamy konduktem od bramy cmentarza do grobu bądź kolumbarium z towarzyszeniem kapłana.


Druga możliwość - wybierana z powodów praktycznych to msza święta z urną. Taka ceremonia w niczym nie umniejsza powagi i godności uroczystości.


Ze względów praktycznych druga możliwość jest wybierana zdecydowanie częściej. Nie rozciągamy uroczystości na kilka dni co znacząco ułatwia towarzyszenie wszystkich zebranych na pogrzebie, aż do złożenia w grobie jak również jest to forma generująca mniej kosztów.

02

Pożegnanie

Organizacja i przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej z urną przez Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów wygląda bardzo podobnie jak przy pogrzebie tradycyjnym z trumną.


Zmarłego przygotowujemy do pożegnania z rodziną i pochowku w taki sam sposób jak do pogrzebu tradycyjnego z tą jednak różnica że nie wkładamy do trumny żadnych przedmiotów metalowych szklanych łatwopalnych które mogłyby uszkodzić piec kremacyjny. Zmarłego ubieramy na sposób tradycyjny lub owijamy w całun kremacyjny.


Osoba zmarła nie może posiadać również rozrusznika serca. Jeśli taka sytuacja ma miejsce wykwalifikowani prosektorzy współpracujący z Domem pogrzebowym Liga Gentlemanów usuwają ów element.

03

Ceremonia pogrzebowa

Po pożegnaniu z osobą zmarła udajemy się konduktem bądź przejeżdżamy eleganckimi karawanami do kościoła. Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów  zapewnia oprawę muzyczna ceremonii. Podczas uroczystego wprowadzenia trumny i układania wieńców i kwiatów rozbrzmiewają dźwięki nastrojowej muzyki Bacha Schuberta i Mozarta które wprowadzają gromadzących się ludzi w podniosły charakter uroczystości.


Po mszy świętej kondukt udaje się na cmentarz gdzie urna składana jest w grobie tradycyjnym bądź specjalnej niszy kolumbaryjnej.


Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów służy pomocą i doradztwem w wyborze takiego miejsca pochówku które znajduje się zarówno na sąsiadującym z siedziba firmy cmentarzu Wawrzyszewskim jak i na warszawskich cmentarzach komunalnych - Wólka Węglowa i Powązki wojskowe.

Przykładowe zdjęcia