Ekshumacje

Dom pogrzebowy Liga Gentlemanów specjalizuje się we wszelkiego rodzaju usługach pogrzebowych w Warszawie na terenie Bielan, Bemowa, Białołęki, Woli, Śródmieścia, Pragi, Mokotowa, Ursynowa oraz pozostałych, a także na terenie Mazowsza oraz całej Polski.

01

Etap 1

Ekshumacja szczątków jest procesem wieloetapowym. Na każdym jego etapie można liczyć na wsparcie i pomoc Domu Pogrzebowego Liga Gentlemanów. Pierwszym krokiem jest poinformowanie sanepidu o zamiarze ekshumacji szczątków osoby zmarłej i przeniesienia jej szczątków z jednego cmentarza na drugi. Po uzyskaniu zgody zapraszamy do naszego biura gdzie ustalimy kolejne działania.

02

Etap 2

W kancelarii cmentarza gdzie znajduje się dotychczasowy grób załatwiamy w imieniu klienta wszystkie formalności oraz wnosimy stosowne opłaty. Współpracujemy z wykwalifikowanymi zakładami dokonującymi samej procedury wydobycia szczątków i umieszczenia ich w trumnie. Drugim krokiem jest ustalenie terminu podjęcia szczątków oraz wniesienie stosownych opłat w kancelarii cmentarza na który mają one trafić.

03

Etap 3

Istnieją dwie możliwości pochówku poekshumacyjnego. Jedna to umieszczenie szczątków w trumnie – druga to kremacja. Złożenie trumny bądź urny w nowym grobie może dokonać się w uroczysty sposób. Od bramy cmentarza w towarzystwie kapłana udajemy się konduktem do grobu gdzie odprawiane są egzekwie i tzw. Pokropek.