Pochówek dzieci nienarodzonych

Dom pogrzebowy Liga Gentlemanów specjalizuje się we wszelkiego rodzaju usługach pogrzebowych w Warszawie na terenie Bielan, Bemowa, Białołęki, Woli, Śródmieścia, Pragi, Mokotowa, Ursynowa oraz pozostałych, a także na terenie Mazowsza oraz całej Polski.

01

Prawo do pochówku

Rodzice nie maja obowiązku odbioru martwego płodu i często zdarza się że zostawiają dziecko w szpitalu. Mogą tez zlecić zakładowi pogrzebowemu jego odbiór i pochowanie, co zdecydowanie bardziej pomaga pogodzić się z żalem i bólem pozostałym po stracie wyczekiwanego potomka.


Rodzicom należy się wypłata zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 tylko w przypadku gdy płód był starszy niż 12 tygodni co daje możliwość ustalenia płci oraz wyrobienia aktu urodzenia dziecka urodzonego martwo.


W innym przypadku rodzice na swój koszt musza przeprowadzić badania genetyczne mające na celu ustalenie płci dziecka co jest niezbędne do wydania aktu urodzenia.


Dom pogrzebowy Liga Gentlemanów udzieli Państwu wszelkich informacji i pomocy w przejściu wszystkich formalności.

02

Pogrzeb

W przypadku posiadania juz stosownych dokumentów rodzice mają możliwości zorganizowania pochówku.


Może się on odbyć w grobie rodzinnym - jeśli jest lub w specjalnym grobie dzieci nienarodzonych. Mogiły takie są dostępne na terenie niektórych warszawskich cmentarzy.


Ceremonia może zacząć się msza świętą która sprawowana jest w intencji rodziców nienarodzonego dziecka, a następnie udajemy się w kondukcie na cmentarz i składamy urnę w grobie lub ceremonia może zacząć się od bramy cmentarza z obrzędem tzw. pokropku przy grobie.

03

Grób dzieci nienarodzonych

W przypadku gdy rodzice nie dysponuja zadnym grobem do któego mogliby pochowac dziecko nasz Dom Pogrzebowy zapewnia miejsce w specjalnie utworzonej niszy kolumbaryjnej na cmentarzu wawrzyszewskim podarowanej nienarodzonym przez nasz zakład.

Przykładowe zdjęcia